Strona główna » Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedzielę zwykłą

[ 7.08. 2022 r. ]
1. W Liturgii Kościoła obchodzimy:
  • dziś odpust Przemienienia Pańskiego z Choceniu
  • w poniedziałek przypada wspom. św. Dominika – odpust w Chodczu.
  • we wtorek jest święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  • w środę obchodzimy święto św. Wawrzyńca.
  • w czwartek wspominamy św. Klarę.
  • w sobotę przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszam na Mszę św. o g. 18.00, na Różaniec i procesję.
2. Dziękuję za ofiary na prace remontowo – konserwatorskie.
3. Intencje, Ogłoszenia i Zapowiedzi są wywieszone w Gablocie. Intencje i Ogłoszenia są na stronie internetowej parafii.
  • Proszę sprawdzać intencje zamawiane i intencje pogrzebowe na stronie parafialnej lub w gablocie. Intencje mszalne a RODO..
4. Polecam tygodnik „Idziemy”- 5 zł.
5. Dziękuję Kapłanom za obecność i pomoc. Zapraszam.
6. Sprawy bieżące:
  • zasadniczo kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę po rannej Mszy św. lub godzinę przed wieczorną Mszą św. Godziny Mszy św. są czytane po wypominkach. W pilnych sprawach proszę o telefon.
  • zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych w II półroczu 2022 r. Mamy już kalendarz intencji mszalnych na 2023 r.
  • od 1.04. 2018 r. – cmentarz pod „opieką” firmy MIKAM ( pogrzeby, wykopanie grobu, miejsce na cmentarzu, ekshumacje itp. przejmuje ta firma ).
  • podziękowania w imieniu pielgrzymów z Elbląga.
  • w ostatnią niedzielę sierpnia przeżywać będziemy parafialne dożynki. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę parafian z Krzewia.
  • dożynki gminne będą w sobotę 20.08. w Lubieniu Kujawskim.
  • modlimy się za ofiary wypadku w Chorwacji i za poszkodowanych.
  • rozpoczynamy nowennę przed nawiedzeniem i jubileuszem 900 lecia diecezji włocławskiej.
  • modlitwą otaczamy pielgrzymów z naszej diecezji, którzy w sobotę wyruszyli z Włocławka na Jasną Górę.
  • w dobrym przeżyciu tych dni niech nas umocni Boże błogosławieństwo, którego przyzywamy dla nas oraz dla wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.

Święta zniesione

900, 1700(zima),1800(lato)

Godziny Mszy św. w tygodniu, czytane są w czasie niedzielnych ogłoszeń.

Odpusty

św. Prokopa (4 VII)

Niepokalanego Poczęcia NMP (8 XII)

MOŻESZ WESPRZEĆ NASZA PARAFIĘ DAROWIZNĄ

Dziękujemy!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Prokopa Męczennika

Kłóbka 12
87-840 Lubień Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie,
pow. włocławski,
gm. Lubień Kujawski

Dziękujemy

Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią.
Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.