Strona główna » Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę wielkiego postu

[18.02. 2024 r. ]
1. W Liturgii Kościoła obchodzimy:
- wielki post, to czas nawrócenia i pokuty, nie urządza się zabaw ani w nich nie uczestniczy. Od środy popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej trwa czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
- w czwartek obchodzimy święto katedry św. Piotra. Tego dnia przypada 38 r. śm. byłego proboszcza naszej parafii śp. + ks. Leona Dankowskiego.
- w piątek o 16.30 Droga Krzyżowa, w niedzielę po Sumie będą Gorzkie Żale. zapraszam.
2. Dziękuję za ofiary na prace remontowo – konserwatorskie. W W styczniu i w lutym taca przeznaczona jest na spłacenie należności i zobowiązań parafii za 2024 r.
3. Intencje, Ogłoszenia są wywieszone w Gablocie. Intencje i Ogłoszenia są na stronie internetowej parafii.
  • Proszę sprawdzać intencje zamawiane i intencje pogrzebowe na stronie parafialnej lub w gablocie. Intencje mszalne a RODO..
4. Polecam tygodnik „Idziemy”- 5 zł.
5. Dziękuję Kapłanom za obecność i pomoc. Zapraszam.
6. W minionym tygodniu zmarli:
śp. + Helena Gasińska z Wiktorowa. Pogrzeb był w środę o g. 11.00.
śp. + Jerzy Radoszewski z Bilna. Pogrzeb był w sobotę o g. 13.00.
Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu....
7. Sprawy bieżące:
  • zasadniczo kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie godzinę po rannej Mszy św. lub godzinę przed wieczorną Mszą św. Godziny Mszy św. są czytane po wypominkach. W pilnych sprawach proszę o telefon.
  • zachęcam do rezerwowania intencji mszalnych w 2024 r.
  • od 1.04. 2018 r. – cmentarz pod „opieką” firmy MIKAM ( pogrzeby, wykopanie grobu, miejsce na cmentarzu, ekshumacje itp. przejmuje ta firma ).
  • miara na stroje do I Komunii św. będzie brana w sobotę 9.03. o g. 9.30 na plebanii.
  • w dniach od 10 do 12 marca przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne.
  • w dobrym przeżyciu tych dni niech nas umocni Boże błogosławieństwo, którego przyzywamy dla nas oraz dla wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia.

Święta zniesione

900, 1700(zima),1800(lato)

Godziny Mszy św. w tygodniu, czytane są w czasie niedzielnych ogłoszeń.

Odpusty

św. Prokopa (4 VII)

Niepokalanego Poczęcia NMP (8 XII)

MOŻESZ WESPRZEĆ NASZA PARAFIĘ DAROWIZNĄ

Dziękujemy!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Prokopa Męczennika

Kłóbka 12
87-840 Lubień Kujawski

woj. kujawsko-pomorskie,
pow. włocławski,
gm. Lubień Kujawski

Dziękujemy

Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią.
Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.